Nezařazené

Co získáte roletami den a noc

Rolety den a noc se staly módním trendem, ale nikoli zásluhou reklamní kampaně, nýbrž především pozitivními referencemi na základě vlastních zkušeností mnoha zákazníků. Co je na nich tak zajímavého, co je odlišuje od žaluzií a proč se usídlily v tolika domácnostech?

okno z pokoje

V čem se liší rolety den a noc od hliníkových lamel

Více barev než elox – slitiny hliníku mají jednu úžasnou vlastnost – lze na jejich povrchu uměle vytvořit ochrannou oxidační vrstvu, která jej zároveň nádherně obarví. Tato technologie je známa pod názvem eloxování, ovšem eloxovaný hliník nemůže poskytnout tak jemné barevné odstíny, které se dají běžně zhotovit u rolet den a noc na francouzské okno https://www.mk-rolety.cz/design-interieru/rolety-na-francouzska-okna/. Navíc jsou hliníkové lamely pevné a zcela neprůsvitné, což také někdy vytváří dojem násilně uzavřeného prostoru. Rolety den a noc jsou naopak vzdušné, vytváří zcela přirozený estetický dojem, pokud je ovšem dobře sladíte s okolním prostředím.

moderní pokoj

Jiný typ zastínění – předně bychom měli naznačit, že mají s žaluziemi shodnou vlastnost – můžete je kompletně vytáhnout a tím zcela otevřít prostor slunečním paprskům. Žaluzie a rolety však vytváří naprosto odlišný způsob zastínění, u žaluzií regulujete pouze šíři prázdného prostoru mezi naklopenými lamelami, zatímco rolety překrývají pruhy látky průsvitné a neprůsvitné, čímž vzniká mnoho různých podob průniku světla. Zastínění roletami spíše připomíná letní soumrak, který více přispívá k psychické pohodě, než souvislá vrstva sklopených hliníkových lamel.

Dekorace – žaluzie v oknech příliš dekorativní nejsou a většinou se je snažíme zakrýt či doplnit dalšími prvky. To u rolet den a noc není nutné, neboť ony samotné vytváří dekorativní řešení v jakékoli koncepci obytných místností. Působí dobře nad kuchyňskou linkou, v koupelně, v obývacím i dětském pokoji a samozřejmě i v ložnici.