Životní styl

Fenomén zvaný Scrapbooking, seznamte se

kornout, nůžky, pastelky, papíry

Jistě už jste se také setkali s nádhernými alby, kde fotografie nebyly uloženy pouze za fólií, ale byly dozdobeny nejrůznějšími dekoracemi či doplněny hesly. Možná už vám někdo k narozeninám také dal přání s plastickým obrázkem či drobnou dřevěnou dekorací, rozkládací a s překrásnými slovy. Nejsou to však výrobky, které lze běžně koupit, jsou vyrobené speciální technikou.

Scrapbooking není technika nová, ale už velmi stará, v dnešní době ale získává opět na velké oblibě. Je jednoduchá a velmi kreativní. Zvládne ji každý. Kdo vyzkouší, většinou už od ní neupustí a stále se zdokonaluje.

S pomocí Scrapbookingu lze tvořit nejrůznější věci, k těm nejčastějším patří:
· Fotoalba
· Deník a cestovní deníky
· Vzpomínkové knihy
· Přání a pozvánky
· Pamětní kartičky a mnoho dalšího

Pár pomůcek do začátku

Pokud chcete tuto techniku také vyzkoušet, budete do začátku potřebovat několik věcí. Pro první pokusy si vystačíte s barevným papírem, nůžkami, lepidlem, pastelkami a drobnými dekoracemi či vzpomínkovými předměty z cest a hlavně s fotografiemi, které se chytáte dozdobit.

Postupem času zjistíte, že se základním vybavením si nevystačíte a do sbírky vám začnou přibývat další drobnosti a nezbytnosti:
· Především nejrůznější drobné dekorace z papíru, dřeva, textilu, plastu i kovu a většinou samolepící

· Speciální pomůcky v podobě ozdobných raznic, speciálních nůžek či embosovacích strojků

· Nejrůznější druhy papíru, různých barev, gramáží, způsobu výroby a s nejrůznějšími motivy

· Speciální alba a kapsy na fotografie, různé kartičky s texty atd.

Jak vidíte, je toho spousty. Komu se však nechce do začátku investovat mnoho peněz, protože si není jistý výsledkem, může si pořídit nějakou předem připravenou sadu. Sadu, ve které je vše pro výrobu jednoduchého přání, pozvánky či mini alba.

cedulky, lístečky, garden