Nezařazené

Kdo chce bydlet ve svém, má většinou možnost

Cena obytných nemovitostí nejen v našich zemědělských šířkách nebyla zrovna nízká, ale ještě donedávna si mohl dovolit alespoň malou garsonku skoro každý. V současné době se však jedná pro mnoho lidí o velký problém, jelikož byty vyjely cenově natolik nahoru, že už se pomalu nevyplatí koupit. Samozřejmě, že ve velkých aglomeracích jsou dražší než v obcích s menším počtem lidí, nicméně tam zase lidé nemají takové příjmy jako třeba v Praze, potažmo v Brně, takže to vyjde v podstatě nastejno.

Architekt

Našinec, jenž https://czechtongue.cz/sklonovani-zajmen-jenz-a-jez/ nevydělává vyšší desítky tisíc, tak musí být buďto extrémně spořivý nebo si vzít vysoce nevýhodnou hypotéku. Jsou zde však i možnosti, nad kterými zase tolik lidí nepřemýšlí. Jednou z nich je i mobilheim, který je dobrou volbou hlavně pro lidi, kteří vyžadují kvalitu, ovšem za poměrně dobrou cenu.

Jsou relativně malé

Domky tohoto typu mají celou řadu výhod. O ceně jsme se už bavili. Ta může být skutečně nízká. U základních verzí se bavíme zhruba o půl milionu korun, honosnější modely je možné koupit klidně i za milion. Ty jsou však na opravdu vysoké úrovni, a to jak zpracováním, tak i co se vnitřního vybavení týče. Veškeré mobilheimy jsou totiž kompletně zařízené, jelikož vyžadují specifický nábytek, který se standardně sehnat nedá. Menším problémem může být pro někoho méně obytného prostoru. Toho je k dispozici asi jako v tradiční garsoniéře, tedy žádná sláva, ale pokud člověk bydlí sám nebo pouze v páru, nejedná se o žádný problém. Kdo chce žít v obydlí na kolech i s dětmi, měl by si koupit ještě jeden domek navíc a spojit oba do jednoho celku. Některé verze toto umožňují a není to vyloženě špatný nápad.

Bungalov

Výborné i pro podnikatele

Velmi si mobilní domky pochvalují i mnozí živnostníci, případně dokonce větší podnikatelé, kteří je využívají hlavně ve stavebnictví jakožto nocleh pro sezónní dělníky. Tento druh obydlí se samozřejmě dá využít i jinak, třeba jako kadeřnictví. Takto upravit lze domek poměrně snadno, nicméně je potřeba se smířit s tím, že mnoho klientů naráz nebude možné vzhledem k menšímu prostoru obsloužit.