Životní styl

Ke zdravému životnímu stylu patří štěstí po ránu

Jistě se shodneme na tom, že rychlé ranní vstávání, vynechaná snídaně, spěch, rychlé vybírání oblečení, ranní hygiena a velice rychlý make-up nám nedělají dobře. Škodí jak našemu životnímu stylu, jelikož nás udržují ve stresu, tak i naší kráse a našemu psychickému zdraví. Jak se ale vyrovnat s tím, že musíme každé ráno obstarat všechno, na co nemá běžný smrtelník čas ani odpoledne?

ráno

Usmívejte se a na všechno si nechte dostatečné množství času

1. Všechno oblečení si vyberte večer předem
Přemýšlejte nad tím, na co budete mít zítra náladu, ale také na jakou příležitost se oblékáte. Máte poradu ve školní ředitelně? Setkáváte se ten den s přáteli? Čeká vás více než deset úmorných hodin mimo domov? Máte v práci klimatizaci či topení? Co se bude hodit? Koho ten den potkáte? Komu se budete chtít líbit?

snídaně

2. Nachystejte si všechen make-up
Co si budeme nalhávat, ne každý den máme náladu na to, abychom si udělaly perfektní a dokonalý make-up se vším všudy, od horních linek až po tmavě rudou rtěnku. Někdy nám stačí korektor a řasenka s leskem, někdy naopak potřebujeme podkladovou bázi, horní i spodní oční linky a stíny, umělé řasy nebo řasenku, make-up pěnu, krycí make-up, doladit barvu tváře, fixační sprej, poté nanést tvářenku, a nakonec všechno přetřít fixačním pudrem a znovu přestříkat fixátorem. A to přece jenom trvá poměrně dlouho, zvlášť pokud ráno ještě chceme stihnout sprchu a umýt si vlasy. Ideálně byste si vlasy měla mýt a nachystat večer a ráno alespoň připravit make-up, který si chcete na den dělat.

oblečneí

3. Nezapomeňte na snídani!
Výživnou a bohatou na proteiny a cukry. Připravte si ji už večer!

4. Nekontrolujte ráno sociální sítě!

5. Vstávejte pomalu, protáhněte se a chvíli protahujte svaly, než vylezete z teplého pelíšku – hnedle se vám bude vstávat snadněji!