Dům a zahrada

Lze zabránit vloupání? Pomohou ty správné bezpečnostní dveře

Ačkoli si nikdo z nás nepřeje, aby se to stalo, nikdy není pozdě zařídit se podle situace, která jasně říká, že statisticky vzato je vysoká šance, že vykradou právě vás.

Nikdo na to nechce myslet, protože samozřejmě nejde jenom o ukradené a zcizené věci, případně zničené bydlení a poškození věcí, ale jde o pocit člověka, který v domě nebo chalupě bydlí. Člověka taková krádež nebo vloupání do domu připraví o základní pocit bezpečí ve vlastním domě. To je nejspíš mnohem horší než samotné zcizení věcí, které jsme vlastnili. To, že se někdo bez našeho vědomí dokázal vloupat do našeho bytu a něco ukrást, to, že ve vlastním domě nejsme v bezpečí.

Ne vždy jde jenom o dům, stejné nebezpečí může potkat i naše chalupy, chaty, bungalovy, ale třeba jenom zahradní domky. Pokud zde máte uskladněné drahé stroje a přístroje, které používáte na zahradě, rozhodně to není něco, o co byste chtěli přijít.


Existuje způsob, jak se proti krádeži bránit?

Jsou vlastně jenom dvě věci, které můžete udělat. První je si věci pojistit u pojišťoven. Ta druhá je udělat cokoli, aby k tomu nedošlo. Může to být instalování kamery, ale také to může být správná volba dveří.
Pokud se zloděj nedostane do domu rychle, může to ze strachu vzdát
Bezpečností dveře dnes pořídíte za přibližně dvacet tisíc korun. Jsou opatřeny ocelovou kostrou, mají oboustranné pancéřování, nedají se odvrtat a jejich zámek má ochranné vložky. Těchto dveří existuje šest kategorií.

Policie potvrzuje, že zloději mají problémy se dostat přes druhou bezpečnostní kategorii dveří, přes třetí už se nedostane ani půl procenta zlodějů a vyšší třídy už jsou prakticky nedobytné. Je vysoce nepravděpodobné, než by se zloděj dokázal dostat přes dveře páté či šesté kategorie těchto dveří – na druhou stranu ale záleží, nakolik determinovaný zloděj je.


Proti čemu jsou dveře odolné?

Páčení
Vyražení
Proražení
Rozražení zárubní
Vysazení dveří z pantů
Odvrtání zámku