Zábava

Občas se prostě dařit nemusí

Někdy je prostě špatný den, někdy týden, může to být i měsíc. Nejhorší je, když je prostě špatný celý rok. To se potom horkotěžko zůstává optimistický. Důležité ale je najít radost i v těch nejmenších věcech. Nyní se podíváme, jak vlastně přistupovat nejen k životu, ale také k jeho neoddělitelným „episodám“, ať už to je půjčka či koupě nového vozu či dokonce zařizování bytu.
písmo na dřevě.jpg

Maličkosti jsou klíč

Každý den, ještě než vstanete a díváte se na strop, zkuste si přehrát právě nadcházející den. Přihodí se vám něco pěkného? Přihodí se opět něco špatného? To nevíte, ale můžete si jen tak pohrávat s těmito myšlenkami. Představujte si, co si dáte na snídani, jak pojedete dnes do práce nebo co budete dělat doma. Strávíte večer s přáteli nebo rodinou nebo si jen pustíte sami doma film? Promyslete to. A zkuste alespoň do každé části dne nacpat něco, co vás bude naplňovat. Něco, co by vás bavilo, kdyby se stalo. Pak si analyzujte celý váš den. Je tam něco, co by šlo udělat jinak? Například nemusíte jezdit autobusem, ale možná by bylo fajn se projít. Nebo třeba nepůjdete ven s přáteli, ale sednete si sami někde do tiché hospůdky.
žlutí smajlíci.jpg

Maličké pozitiva

Zaměřte se na maličkosti, které vám dělají radost. Může to být, když přiběhne v parku pes, aby vás očuchal. Nebo to také může být, když se na vás uměje pěkná žena či muž. Nebo když podržíte staršímu pánovi sedadlo v autobusu a on vám za to poděkuje. Všechny tyto prosté činnosti každodenního života nás dokážou naplnit pozitivní energií, byť jsou to sebemenší projevy všední náklonnosti a radosti. Stejně jako dokáže jedna malá zpráva zkazit celý den, dokáže jedna dobrá událost den zase rozjasnit. Život je neskutečně proměnlivý, je to jenom na nás, abychom si jej nastínili světlem dle našeho gusta. Pokud nechcete trávit dny ve stínu, proč si trochu nerozsvítit?