Výrobky

Podložky pod bazén plní několik důležitých funkcí

Proč bychom měli podkládat podložkou všechny nadzemní nádrže

Hmotnost vody – hydrostatický tlak vody je fyzikální jev, který úzce souvisí s gravitační silou. Vlivem gravitace můžeme pohodlně po zemi chodit po nohou a nevznášíme se v prostoru. Čím jsou předměty těžší, tím je gravitační síla větší, a u velkých objemů nadzemních bazénů se pak projeví každý zapomenutý kamínek, terénní nerovnost, homogenita povrchu podloží a jeho stabilita.
Konstrukce nádrže – většina těchto typů bazénů je konstruována s ohledem na mechanickou zátěž i statiku, která musí udržet značný tlak. Nejvíce namáhané je pochopitelně dno. Záleží tedy na jeho konstrukci, typu matriálu, vyztužení a odolnosti vůči mechanickému namáhání. Geotextilní podložky pod bazén mají v tomto směru značný význam, neboť vyrovnávají drobné nerovnosti, zachytí oblázky a hrudky a chrání povrch dna před jejich velkým tlakem.

podložka

Plísně, houby a bakterie – V místech se zvýšenou přirozenou vlhkostí a při teplotách nad nulou se velmi dobře množí různé mikroorganismy. Mohou se usadit i pod bazénem a jejich drobné spory pronikat do ovzduší. Tím bychom se zbytečně vystavovali expozici toxinů a zvláště alergici nebo malé děti jsou vůči působení těchto patogenů téměř bezbranní.
Nečistoty – po ukončení koupací sezóny se vždy nádrž včetně příslušenství zazimovává a zpravidla se vypouští voda, aby se pak skelet uložil ve vytápěných prostorách sklepů, garáží apod. Vhodná geotextilie zabrání průniku nečistot k materiálu dna a odpadne zdlouhavý proces čištění.

podložka pod bazén

Tráva, kořeny stromů a rostlin – možná si dokážete vybavit vlastnost živých rostlinných organismů, jak dokážou prorůstat skrze asfaltový povrch nebo prorazit beton. Jejich expanze se někdy nezastaví ani před překážkami typu nadzemních nádrží. Speciální geotextilní materiál odolává růstu travin a prorůstání kořenového balu a tím chrání plastový skelet před poškozením.