Dům a zahrada

Stavební prvky v zahradě

Snad každý z nás si chce zařídit svůj domov. Pokud máte nebo plánujete žít v rodinném domě se zahradou, než bude toto bydlení pohodlné a praktické, bude vás to stát určitě mnoho úsilí a práce. Různé stavební prvky
, které budete chtít využít nejen při stavbě terasy, ale hlavně i v zahradě, je široká škála.
Nabízíme vám několik zajímavých tipů, které by vám mohly pomoci při rozhodování týkající se úprav chodníčků v zahradě nebo terasové podlahy.
šedé oblázky
v Pokud už máte malé děti nebo je plánujete, měli byste pro ně v zahradě vyhradit místo pro jejich hry. Takové, na které budete dobře vidět nejenom z terasy, ale i z okna místnosti, ve které jste nejčastěji. Malé děti si nejraději hrají na pískovišti, mají rádi prolézačky, houpačku i malé domečky. Pískoviště určitě opatřete jednoduchým krytem, kterým se dá uzavřít. Můžete si ho vytvořit sami z dřevěných desek, ve kterých budou otvory na uchopení. Desky můžete natřít tak, že nátěr bude mít veselou kombinaci barev, která upoutá a přitom ochrání dřevo před nepřízní počasí.
kamenná terasa

v Do zahrady na chodníčky patří přírodní kámen. Mohou to být větší hladké kamenné plochy nepravidelných tvarů. Mezery mezi nimi se dají vyplnit rozdrceným kamenem nebo štěrkem, který se prodává v mnoha variacích. Velikost drceného kamene i štěrku na chodníky v zahradě volíme podle toho, do jakého zákoutí zahrady nás cestičky zavedou.
v Terasy mívají většinou podlahy z dřevěných desek. Pokud budete radši volit dlážděnou terasu, zvolte barvu dlažby k barvě na fasádě domu tak, aby vynikl zajímavý kontrast. Například: k bílé fasádě domu zvolte černou nebo hnědou barvu dlažby. Když se barva bude shodovat s barvou okenních rámu a rámu na dveřích, tato kombinace může být velmi efektní, elegantní.
kamenná cesta
Chodníčky okolo domu a v zahradě jsou velmi důležitým prvkem. Nejenom, že jsou praktické, ale jsou hlavně účelové. Můžete po nich chodit i v deštivém počasí, spájejí místa, která využíváte na relaxaci. Například z terasy se po klikatém chodníčku se dostanete do stinného zákoutí s altánem. Oddělují záhony s květinami nebo bylinkami. Nezapomeňte volit šířku chodníčků i podle toho, kam vedou.