Výrobky

Stévie – zdravější varianta slazení

Rafinované cukry jsou všude kolem nás, a to nejenty, o kterých víme, ale také ty skryté v ovoci nebo v dalších potravinách a denně jich tak přijímáme obrovské množství do našeho těla. Bílý cukrzpůsobuje spoustu zdravotních obtíží, v neposlední řadě pak obezitu a s ní spojené infarkty atd. Proto, kdo se chce stravovat alespoň trochu lépe, hledá cesty, jak cukr nahradit za nějakou vhodnější a pro tělo lepší variantu. Možností různých alternativ je hned několik. Jednou za variant může být zdravé sladidlov podobě stévie.
sladidlo stévie
Jaké plusy vám přinese používání stévie?
Používání stévie vám přinese spoustu velkých výhod. Jednou z výhod je to, že se jedná o čistě přírodní variantu a také to, že nemá vůbec žádné kalorie. Nemusíte se tedy obávat o vaši linii. Navíc má také tato rostlina pozitivní účinek na lidské zdraví a pomůže vám například při pálení žáhy. Její používání je ideální také pro cukrovkáře, což je pro ně velice dobrá zpráva. Na rozdíl od klasického cukru totiž právě stévie snižuje hladinu cukru v krvi. Pomáhá také zbavit se závislosti na nikotinu a alkoholu. Extrakty ze stévie mají také desinfekční účinky a pomáhají tak při akné nebo paradentóze. Díky nulovému obsahu kalorií tak můžete stévii bez obav používat každý den beze strachu, že byste přibrali nebo ohrozili vaši linii či hladinu cukru v krvi.
listy stévie
STÉVIE V RŮZNÝCH PODOBÁCH
Stévii jako sladidlo můžete používat hned v několika podobách, záleží, která vám bude vyhovovat. Využít její příznivé účinky tak můžete třeba v tabletách, v prášku nebo v podobě kapek.
Začněte žít lépe a nastartujte tuto změnu rovnou u cukrů. Pokud si tedy nedokážete odepřít sladké, pak určitě vsaďte na lepší alternativu bílého cukru. Uděláte tím spoustu dobrého pro váš organismus.
I se stévií si můžete osladit život, a to o poznání zdravěji, přesto chutně.