Výrobky

Vybíráme plynový vařič

Nejdříve je třeba zvážit, zda ho budeme používat pouze při výletech po české republice, nebo zda jej někdy vyvezeme do zahraničí. Jsou totiž destinace, kde se některé typy kartuší velice obtížně shánějí. Začneme tedy těmi, které je možno bez obav vyvézt po celé Evropě, aniž bychom se museli obávat větších problémů. Jedná se o malé vařiče s propan butanovými náplněmi 190g, devět centimetrů vysoké i široké. Vyrábí je česká Meva, ale jejich provedení nepatří k těm nejkvalitnějším. Obdobné vařiče německé výroby za podobnou cenu je možno občas zakoupit i přes Aukro.
kempování u lesa.jpg

Kartuše je možno nakoupit i za třicet korun, v rybářských potřebách o něco dráž, na benzinových pumpách a jiných obchodech však cena může dosáhnout i stokoruny. Jsou však k sehnání téměř všude. Jedená se o kartuše propichovací. V současné době je možno sehnat i variantu, ze které můžete varný nástavec odšroubovat i po propíchnutí a bombička se uzavře. Je to velice praktické. Tyto náplně koupíte například ve Španělsku v každém železářství okolo dvou eur, v Řecku v každé samoobsluze za jedno euro. Nevýhodou této volby je, že někteří výrobci kartuší v poslední době dělají náplně asi o půl milimetru nižší, a je třeba je poodložit, aby plyn neunikal.
cestování přírodou.jpg

Proto je vhodné porozhlédnout se i jinde. Pokud se pohybujeme jenom v naší republice, vybereme raději nějaký nástavec na kartuši napichovací. Před nákupem se však vždy podívejte, za kolik budete nakupovat kartuše. Rozdíly bývají opravdu velké. Kupříkladu kartuše i vařiče Campingaz jsou kvalitní, ale cenově dost nevýhodné, zejména při častém používání. Tyto však v zahraničí také poměrně snadno seženete, zejména na benzinových pumpách. Dejte si pozor na malé otevírací nástavce. Často se jedná o nepraktické a velice labilní, až nebezpečné výrobky. Zejména pokud máte děti, zvolte raději vařiče s větší jednolitou plochou z kvalitních materiálů.

Dobrým obchodem pro nákup kartuší je například Eva.

Užijte si léto v přírodě.