Dům a zahrada

Děti mají trávit více času venku

Z médií, ale i z jiných stran je čím dál častěji slyšet to, že naše děti tráví až příliš mnoho času u počítače a čím dále, tím méně času tráví venku. A tato nežádoucí změna životního stylu s sebou přináší nemálo problémů.

dítě skáče

Tím prvním je to, že děti tráví hodně času uvnitř v uzavřených prostorách a méně na čerstvém vzduchu venku. A čím více se pohybují pouze ve vnitřních prostorách, tím více roste jejich nemocnost, neboť uzavřené vnitřní prostory jsou často naplněny různými zplodinami, ať již z domácích spotřebičů anebo z vnitřního vybavení bytu jako jsou třeba výpary z lepidel z dřevotřískového nábytku a tak podobně. Ve vnitřním prostředí se také snáze přenáší různé infekce. A dále klesá odolnost dětí, neboť pobytem při stálé pokojové teplotě klesá jejich otužilost a odolnost k výkyvům počasí.

jaro na trampolíně

Dalším problémem pak je nedostatek tělesného pohybu, což je především u dětí obzvlášť problematické.Děti ke svému zdravému vývoji a posilování tělesné odolnosti potřebují co nejvíce rozmanitého tělesného pohybu, kterého ve vnitřních prostorách nemohou dosáhnout. Důsledkem jsou pak různé fyziologické poruchy, bolesti kloubů a zad, ale také vyšší riziko dalších chorob. K tomu se dále přidružuje fakt, že čas strávený v domě děti nejčastěji tráví u obrazovky počítače či televize ve strnulých, shrbených pozicích.

zdravé skákání

Kupte jim trampolínu a budou spokojené

Ovšem když se svých potomků zeptáte, proč více nechodí ven, tak se dozvíte, že se je tam nuda. Řešením proto je, nabídnout svým dětem co nejvíce podnětné vnější prostředí, což můžete ovlivnit především v případě, kdy máte u domu alespoň kousek vlastního soukromého prostoru. V tom případě by vám ve vaší snaze mohla výborně pomoci skákací trampolína, kterou jistě ocení nejen děti, ale také dospělí. A o tom, že se jedná o sázku na jistotu svědčí to, jak jsou trampolíny mezi dětmi oblíbené. Pokud tedy chcete své potomky motivovat, aby trávili co nejvíce času venku a prospěli tak svému zdraví, tak jim trampolínu neváhejte pořídit.