Výrobky

Digitální potisk textilu ve vysokém rozlišení

Digitální potisk textilu je nejmodernější způsob, jak vytvořit tzv. přímým tiskem výsledný efekt velice kvalitního obrazu, odpovídajícímu reálné předloze. Samotná příprava k tisku je ve srovnání se sítotiskem velmi rychlá a nenáročná. Grafickým rozhraním bývá Corell Draw, nebo Adobe Illustrator Photoshop, případně nedigitální předlohy, např. fotografie, nebo kresby. Díky těmto vlastnostem tento způsob tisku pomalu, ale jistě vytlačuje svého předchůdce – sítotisk.
reklamní triko.jpg

Ideálním předlohovým materiálem je 100 % bavlna, umělá vlákna v reklamním textilu u některých strojů snižují výraznost tištěného motivu, přesto lze v zásadě tisknout i na lycru, polyester, džínovinu a elastan. Pro 100% polyester je vhodné využít technologie tzv. termotransferového sublimačního potisku – tímto způsobem se provádí tisk např. na koberce.

Samotný stroj na digitální potisk se podobá velké inkoustové tiskárně, barva se po nanesení na tkaninu vytvrzuje ve vysoušecí kóji. Rozměry tisku nemívají velká omezení, prakticky je možné tisknout např. na celou plochu bavlněného trika. Ideální potisky jsou fotografie, kde vynikne každičký detail snímku.

Tiskárny Brother

Tiskárny Brother známe z výpočetní techniky jako kancelářské laserové a inkoustové tiskárny a plotry. Vyrábí je japonská firma a jednou z produktových řad jsou i speciální stroje vyvíjené pro potisk textilních materiálů.
obraz tygra.jpg

Používají inkoustové barvy ředitelné vodou, které jsou šetrné k životnímu prostředí, a certifikované OekoTex 100. Tiskové kazety jsou ideální pro bavlněné výrobky, do max. obsahu polyesteru 50 procent. Výhodou barev je jejich sytost a odolnost vůči pracím procesům.

Rozlišení tisku je se pohybuje v hodnotách od 600 do 1200 dpi a lze tisknout jak kusovou zakázku, tak i sériovou. Tiskárny jsou vybaveny automatickou diagnostikou spotřeby inkoustu a při výměně náplní se mění zároveň odkapávací filtry, stěrka a ventilační filtry, čímž je zaručena čistota tiskové hlavy. To je pro práci s textilem naprosto zásadní, aby nedocházelo k jeho potřísnění a tím pádem k poškození zakázky.