Služby

Dřevěný přístřešek na auto namísto garáže


Garážování vozidel má význam zejména kvůli snížení vlivu UV záření, které poškozuje lak, a pro eliminaci dopadu větru, deště, sněžení a námrazy. Kdo má možnost garážovat vůz přímo v domě, kde je garáž jeho součástí v přízemních prostorách, je samozřejmě ve výhodě, protože vytápěné místnosti zajišťují vyšší komfort při nastupování do vozu před jízdou. Odpadá tu odmrazování skel a zahřívání kabiny chodem motoru.

Ferrari na zahradě

Ne každý má však možnost mít garáž uvnitř domu, a tehdy máte na vybranou ze dvou ožnutí – buď si necháte postavit garáž nevytápěnou, mimo dům, anebo si vystačíte s dřevěným přístřeškem na auto Pergoly Trutnov.

Jak je na tom přístřešek ve srovnání s nevytápěnou garáží?

Chrání před sluncem – k ochraně před UV zářením vám postačí kryté garážové stání z dřevěné konstrukce, není nutné kvůli tomu budovat zděnou garáž.

Chrání před větrem – silný vítr může mít neblahý vliv na skla a karosérii vozu díky tomu, že na ně vhání kamínky ze silnice nebo ze zahrady. Větrným poryvům zabrání i přístřešek, nepotřebujete kvůli tomu garáž.

staré auto na zahradě

Déšť – vhodně umístěný přístřešek, např. na východní straně objektu, dokáže perfektně chránit před deštěm každý vůz. Nejproblematičtější jsou naopak severozápadní směry, odkud nejčastěji vane vítr a odkud obvykle směřují dešťové srážky.

Sníh, námraza, led – nevytápěná garáž se příliš neliší od nevytápěného přístřešku v tomto ohledu. Oba objekty chrání vůz před sněžením, námrazou a tvorbou ledu.

Je levnější – jestliže porovnáte nevytápěnou garáž a garážové stání chráněné přístřeškem, dospějete ke zjištění, že v nich není až tak podstatný rozdíl, co se týče zabezpečení vozu před povětrnostními vlivy. Stavba garáže vás však vyjde na nemalé peníze, a výstavba potrvá rozhodně déle, než u dřevěného přístřešku. Zvažte tedy své rozhodnutí pečlivě, abyste pak svého činu nelitovali.