Služby

Kdy je ten správný čas na stěhování

Zvládneme to komplet o víkendu

S touto myšlenkou si pohrává poměrně hodně lidí, domnívají se, že během víkendu stihnou všechno zabalit, převézt, rozbalit, uklidit, a v pondělí mohou zas nastoupit do pracovního procesu s tím, že ty administrativní záležitosti se dořeší až pak. Tímto způsobem to samozřejmě možné je, a také mnozí z vás touží po tom, aby stěhovací firma měla o víkendu „volné okénko“ a mohlo to klapnout. Pokud objednáte stěhováky s pětitýdenním předstihem s žádostí, že chcete realizovat stěhování v Praze 7 právě v sobotu, pravděpodobně uspějete, ale co balení věcí? Co demontáž nábytku? Co třídění nepotřebného harampádí, kterého se budete chtít zbavit, přestěhujete snad všechno „bez ladu a skladu“ a teprve na novém místě budete dělat pořádek?

balicí materiál

Chcete-li komplet vše stihnout za víkend, a třeba i za prodloužený víkend, s velkou pravděpodobností to nedopadne dobře. Bude na vás valit jeden zádrhel za druhým a za ten stres to určitě nestojí.

Dejte si na čas – čas je v dnešní uspěchané době nedostatkový atribut, ale pro stěhování by to nemělo platit vůbec. Tomu byste měli podřídit naprosto veškeré aktivity kromě pracovních povinností. Pokuste se na stěhování vyhradit alespoň jeden měsíc, nejlépe šest týdnů času, kdy každý den z této doby budete přípravě na stěhování věnovat alespoň hodinu. Uvidíte, jak všechno s předstihem zvládnete, a na případné nedostatky či připomínky vám zbude velká časová rezerva.

bublinková fólie, nůžky, lepicí páska

Opatřete si optimální balicí materiál – pokud si myslíte, že tím jsou staré noviny, časopisy a balicí papír, tak jste vedle, protože noviny špiní a páchnou a balicí papír je vhodný leda tak na zabalení knih, ale nikoli porcelánu. Dejte přednost bublinkové fólii, tu si opatřete v roli, a mívají ji častokrát k dispozici stěhovací firmy.

Tenká fólie – pro zabalení nábytku a všech spotřebičů, které se nevejdou do krabic, byste mohli využít tenkou plastovou fólii, někdy známou pod názvem „flexi“. Je velmi pružná a zároveň pevná a dostatečně ochrání všechny předměty před poškrábáním a povětrnostními vlivy.