Hobby

Hoopers je vhodný pro všechna plemena psů

Hoopers je momentálně nově se rozvíjející sport pro psy. Jeho obrovskou výhodou je to, že se hodí pro všechna plemena psů i jejich majitele. Je tedy vhodný pro malé či velké, staré či mladé psy, ale zrovna tak jejich mladé či starší páníčky. Hoopers je prostě pro všechny.
Tento sport je v České republice takovou novinkou, takže ho možná ještě neznáte. Původně pochází z USA, ale asi nejoblíbenějším je v Holandsku, kde si také tak trochu podle sebe upravili původní pravidla.
drbání psa
Jaká jsou tedy pravidla?
Na trati jsou různé překážky, které jsou vcelku jednoduché, takže je pochopí každý pes. Tyto překážky musí pejsek proběhnout na pokyny psovoda, a to v jistém pořadí. Za chyby či odmítnutí se dávají trestné body, a počítá se čas. Vybíhá se sto body, od nich se pak odečítají ty trestné. Pravidla jsou však málo přísná a výsledky se nikam nezapisují, proto si tento sport můžete přijít třeba jen vyzkoušet. Motivací pro pejsky je pamlsek nebo hračka, pro kterou pejsek udělá všechno na světě. Nejsou zde žádné tresty, ale jen společná zábava a utužení vztahu mezi psem a páníčkem.

A co ty překážky?
Překážky jsou opravdu vcelku snadné a nenáročné, proto jsou vhodné pro každého psa, a to i oho, který je pohybově méně nadaný či je již v pokročilém věku. Patří mezi ně například různé oblouky, tunely, branky a barely. Takže hra je to vlastně děsně zábavná. A pokud se bojíte, že by to bylo náročné pro pohybový aparát vašeho čtyřnohého kamaráda, buďte bez obav. Na trati se moc neskáče, pejsci se spíše vyřádí a vyběhají, a domů jdou pak šťastní jako blecha, co mají v kožíšku.
pes s hračkou
Hoopers pro každého
Protože hoopers opravdu není moc náročný, má šanci se zde posadit opravdu každý. Vítán je zkrátka každý nadšenec. I když je náročnost nízká, pejsek se stejně vyběhá, a domů jde spokojeně utahaný, a s ním spokojený jeho páníček. Hoopers dokonce skvěle upevní již už tak úžasný vzájemný vztah s majitelem a stane se skvělým hobby nejen na víkend. Pokud je páníček již sám z kondice, nemusí mít obavy, jako psovod díky omezení prostoru nebude mít náročnost v pohybu.