Ekonomika

Hypotéka bez registrů

Možná jste již zaslechli nebo viděli finanční produkt s názvem nebankovní hypotéka bez registru. Nyní si tato slova rozebereme, abychom věděli, co přesně znamenají. Nebankovní samozřejmě znamená, že jejím poskytovatelem je nebankovní společnost čili se nejedná o žádnou banku. Hypotéka je název, který má vypovídat o tom, že při tomto typu úvěru ručíte nemovitostí. Jedná se o typickou vlastnost, kterou najdete u všech těchto druhů produktů.

účet

Poslední je bez registru a zde nastává ten háček. Tato slova totiž neznamenají, že se do registru nenahlíží. Právě naopak. Záznamy se kontrolují. Proč tedy tento název? Protože se záznamy sice kontrolují, ale neznamená to, že pokud máte záznam, že nezískáte úvěr. Běžně se totiž záznamy tolerují, a proto se tento název do tohoto sousloví vlastně hodí.

Tento typ úvěru však není spotřebitelským úvěrem, protože se jedná o podnikatelský úvěr, který si mohou sjednávat pouze podnikatelé a firmy. Získané finance se používají pro hrazení veškerých potřeb ve firmě či v podnikání.

Ručení nemovitostí

Jistě vás budou zajímat také další podmínky tohoto úvěru. Ručí se samozřejmě nemovitostí. Může však jít o jakoukoliv nemovitost. Z té můžete získat až 70% její odhadní ceny. Doba splatnosti se pohybuje v rozmezí jednoho roku až třiceti let, avšak mnozí podnikatelé volí spíše delší dobu splácení, protože tím si sníží měsíční splátky.

podnikatelé

Úroková sazba

  1. Jakmile nahlédneme do registru, můžeme zjistit, že například žádný záznam nemáte. To je skvělé a přinese vám to výhodu – nižší úrokovou sazbu. Pokud nemáte žádný záznam, nebo by se jednalo pouze o nějakou maličkost, pak získáte úrokovou sazbu již od 3% p.a.
  2. Ostatním klientům, kteří mají záznamy, poskytujeme úrokovou sazbu od 6% p.a. Tato je standardní a poskytuje se v základu.

Tolerujeme také nižší daňová přiznání. Předem nic neplatíte. Splacení úvěru je možné kdykoliv, a to bez sankcí. Není problém ani to, když žadatel bude mít nízký věk.