Dům a zahrada

Ideální bydlení to není, ale je více než dostatečné

Koupi bytu má v plánu kde kdo. Již i mladí středoškolští studenti si dělají běžně plány, jak se osamostatní a koupí si vlastní střechu nad hlavou. Nicméně realita je dnes trochu někde jinde a bydlení je jednou z těch nejdražších věcí, které jsou na našem trhu k dostání. Přitom se nejedná o žádný celoevropský problém. Tento druh potíží zažíváme prakticky jen my, alespoň co se okolních států týče. Vzhledem špatným zákonům se u nás málo staví, což vede k nedostatku obytných nemovitostí, a tím následně i k jejich zdražování. To je někdy až neúměrné, hlavně tedy ve větších městech, jako jsou Praha, případně Brno a Ostrava.

Na vlastní byt dnes dosáhne stále méně lidí, nicméně to neznamená, že ti jsou odsouzeni k celoživotnímu bydlení v nájmu. Jsou zde i jiné možnosti, i když někomu nemusí jít vždy pod vousy. Jednou z těchto alternativ může být i koupě útulné mobilní dřevostavby. Hlavně ty z nové generace už toho nabízí opravdu dost.

Rodinné sídlo

Jsou v mnoha ohledech lepší než byty

Kdo by to byl ještě před pár desítkami let řekl, že o mobilní domy bude v našich zeměpisných šířkách tak velký zájem. A ono ano. Jak již bylo řečeno o pár řádků výše, na vině je hlavně situace s obytnými nemovitostmi, jež nejsou prakticky k dostání a když už ano, pak se prodávají za skutečně velice vysoké ceny. Mobilní domy jsou daleko levnější, a to i nejnovější verze, které se mimo jiné mohou pyšnit například skvělým vnitřním vybavením. Ano, tento druh obydlí se standardně prodává i s vnitřním vybavením, takže už není potřeba po zakoupení pořizovat si žádnou elektroniku ani nábytek.

Silueta domu

Prima chatky

Stále častěji se mobilní domy používají i jako chatky. Dává to docela smysl, jelikož chatka nemusí být kdovíjak velká a ani moderně zateplená. Proto se k tomuto účelu používají převážně modely z minulých generací, které jsou o dost levnější, avšak chybí jím kupříkladu tepelná, respektive zvuková izolace. Na léto jsou ale dobré.