Služby

Jak dobře znáte KLT přepravky

Lidé, kteří přichází do styku s větším množstvím zemědělských komodit a skladují je a přepravují v určitých nádobách, se již ve své praxi mohli setkat s KLT přepravkou. Jedná se o výrobek z polypropylenového plastu v několika základních barvách a velikostech, který patří v logistice ke světové špičce. Splňuje veškeré náročné požadavky pro uchovávání a transport potravin, potravinářských výrobků, zemědělských plodin, ale i mnoha dalších výrobků v různých odvětvích průmyslové výroby či služeb. Jaké jsou zásadní vlastnosti a přednosti KLT přepravek?

červená čočka

Pevnost, stabilita a životnost – k čemu vám bude dřevěná bedýnka, kterou vezmete do rukou a plně naložená ovocem vám v průběhu přenášení praskne a vše se vysype na zem. U ovoce je to docela tragédie protože bude potlučené, a v tomto stavu jej nelze nikomu nabídnout. Potřebujete zkrátka přepravku pevnou, stabilní a spolehlivou, která vám vydrží mnoho let i v širokém rozpětí provozních teplot, tedy jak v mrazu, tak i v letním vedru.

přeprava zeleniny

Požadavky na čistotu – zejména potraviny a zemědělské plodiny vyžadují při ukládání zdrojů čisté prostředí včetně samotných přepravek. KLT přepravka je mnohem efektivnější z tohoto hlediska, než podobné výrobky ze dřeva či z jiného plastu. Díky hladkému povrchu se snadno omývá a dezinfikuje a zároveň nepřijímá žádné pachy ani cizorodé látky z okolního prostředí.

Držadla pro snadnou manipulaci a stohovatelnost – aby bylo možné s přepravkami dobře manipulovat, měly by mít na protilehlých stranách k dispozici úchyty. Tímto způsobem snadno přemístíte a položíte náklad tam, kam je třeba. Úchyty jsou také koncipované tak, aby nepopraskaly v průběhu přenášení přepravek, což bývá případ některých dřevěných bedýnek. Některé z KLT boxů je možné stavět na sebe do speciálních západek a vytvářet svislý sloup, který může mít v některých případech nosnost až jednu tunu.