Služby

Jak zajistit, aby betonový plot poskytoval skutečně tu nejlepší ochranu


Pokud máme rodinný dům nebo chatu či chalupu, pak jedním ze základních bezpečnostních opatření proti vykradení je bezesporu kvalitní oplocení. Je však jasné, že zdaleka ne všechny typy plotů poskytují stejnou ochranu. Za jeden z nejbezpečnějších bývá považován betonový plot. I to je důvod, proč jej vídáme stále častěji. Je však potřeba přiznat, že ani on není dokonalý. Navíc jej existuje větší množství druhů a typů, přičemž zdaleka ne všechny jsou stejně kvalitní.

skládaný betonový plot

Při výběru tedy záleží na tom, co je naší prioritou. Může to být právě ochrana, kdy chceme svůj majetek skutečně co nejlépe zabezpečit. Nebo můžeme dát přednost vzhledu. Tady se snažíme, aby plot co nejlépe ladil se zbytkem domu. Je však jasné, že v obou případech budeme muset něco obětovat. Bohužel, v současnosti se jen málokdy podaří vytvořit takové oplocení, které je skutečně neproniknutelné, a zároveň opravdu dobře vypadá.

Samozřejmě, pokud implementujeme další ochranné prvky, jako například automatický alarm, pak můžeme z kvality oplocení přeci jen něco slevit. Avšak v případě, že tomu tak není, a navíc jsme často mimo pozemek, pak se skutečně vyplatí investovat do takového, který zloděj jen tak nepřekoná.

bezpečný betonový plot

Pro tyto případy se nejlépe osvědčila hladká, silná, vysoká betonová zeď, s dalšími prvky na vrcholu. Přes tu je prakticky nemožné přelézt, a pokud si zloděj přinese dostatečně vysoký žebřík, pak prvky jako ostnatý drát či kovové bodce umístěné na vrcholu, případně dokonce široká stříška, spolehlivě zabrání vstupu.

Je však jasné, že v tomto případě nebude sice moci případný zloděj koukat dovnitř, ale ani my se nemůžeme dívat ven. A to může být škoda, zvláště pokud máme pozemek umístěný v krásné krajině. Záleží tedy skutečně na tom, co je pro nás důležitější. Věřte však, že za ty peníze to vše rozhodně stojí. Pocit klidu a bezpečí, který by nám měl domov poskytovat, je totiž nenahraditelný.