Hobby

Jaké podzimní ozdoby si můžete doma vyrobit sami

Ještě jste nezačali s podzimní výzdobou? Nevadí. Dokud je krásné počasí tak se vydejte na procházku třeba do lesa. Tam si můžete nasbírat popadané šišky, barevné listí, větvičky a jiné. Cestou se můžete i kochat krásným podzimem. Pokud jste kreativní, dokážete si doma vyrobit cokoli, a třeba i to co si jinde nekoupíte.

věnec na dveře

3 rady na podzimní výzdobu

1. Vyřezávaná dýně

Je to taková klasika. Ale pokud máte bujnou fantazii, můžete dýni třeba vydlabat, dát do ní pěnovou houbu a naaranžovat si do ní nějaké skalničky, nebo větvičky s ozdobnými květy a pomocí tavící pistole přilepit pár lístků a šišek. Ovšem však záleží pouze na vaší fantazii.
podzimní krajina

2. Dřevěný věnec na dveře

Dámy, poproste partnery, aby vám uřízly kulatou tenkou desku, kterou budete moct oříznout i po vnitřním obvodu. (Jestli nebudete mít po ruce desku, můžete použít polystyrenový věnec.) Až budete mít desku nachystanou a nahřátou tavící pistoli, použijte kousky větviček, můžete je i mírně ořezat nožem, a skládejte je tak aby schovali celou desku pod nimi. Až to budete mít hotové, tak je čistě na vás, jestli věnec necháte přírodní anebo jestli si ho budete chtít nastříkat na bílo. Po zaschnutí můžete začít věnec zdobit nasbíranými lístky, umělými kytičkami a ozdobnými kuličkami, které seženete v květinářství nebo v papírnictví. Nakonec už jen udělejte zezadu dírku a buďto si věnec pověsíte přímo na háček na dveřích nebo si na něj uvažte pevnější provázek a zasukujte.
dekorativní tykve

3. Ozdoby z dřevěných špalků

Pokud máte doma nějaký širší špalek, mírně ho očistěte a konce zarovnejte. Špalek si dáte na ležato a zakreslíte si navrch delší obdélník. Ten pak pomocí dlátek vydlabete a smirkovým papírem vyhladíte. Pokud budete chtít zespodu si můžete vyrobit z menších kousků dřeva nožičky. Potom už jen stačí špalek vyložit černou folií zasypat trochou hlíny a zasázet si nějaké skalničky. Pak už jen zase podle vaší libosti špalek (květináč) ozdobit lístky, šiškami a dalšími ozdobami.