Životní styl

Pánem svého času?

Součástí životního stylu každého z nás je samozřejmě zaměstnání. Bez toho to nejde. Práce nás živí, určuje, kolik peněz máme a co všechno díky nim můžeme koupit nebo zažít. Tak to je. Pro ty, kteří si neumí dost dobře představit, jak každé ráno vychází z tepla domova a dojíždí do zaměstnání, je forma práce z domova ideální volbou. Je součástí jejich životního stylu.
kancelářská práce

Rušivé elementy

Je ale pravdou, že i práce z domova má svá pravidla, kterými je třeba se řídit. Není to jen o tom, že se vlastně vůbec nemusíme převlékat z pyžama a máme možnost kdykoliv práci přesunout na vhodnější dobu. Práce z domova od nás totiž vyžaduje tvrdou disciplínu. Teprve potom může představovat optimální formu výdělku.
Totiž představa, že jsme naprosto pány svého času a vlastně si den organizujeme úplně sami a svobodně, je tak trochu zcestná. Jistě, svou práci můžeme dělat, když se to hodí nám. Nemusíme vycházet z domu, nemusíme dobíhat ujíždějící autobus nebo vlak a v zimě se nemusíme za tmy brodit sněhem ve snaze dojít k autu. Náš životní styl je o něčem jiném. Práce z domova je ale pouze pro disciplinované osoby, které si jsou velmi dobře vědomy, že každý den je třeba vykázat nějaké výsledky. A to bývá častým kamenem úrazu.
Ve skutečnosti je totiž docela těžké nenechat se rozptylovat jinými věcmi, které by nás v klasickém zaměstnání nechávali naprosto klidnými. Běží právě v televizi náš oblíbený seriál? Smůla. Volá na nás to neumyté nádobí ze včerejška? Nezájem. Máme stále chuť odbíhat do kuchyně pro něco k snědku? Ani omylem. Takto bychom svou práci neodvedli. Zkrátka jde o to, že v domácím prostředí existuje tisíc a jeden element, který nás bude neustále rušit od placené práce. A zde je velmi žádoucí si to uvědomit a posilovat svou disciplinovanost. Náš dům je naše pracoviště. A teď se pracuje.
malá kancelář

Sám a sám

Dalším úskalím práce z domova je to, že jsme vlastně stále sami. Někomu to může naprosto vyhovovat, alespoň z počátku. Po čase se přílišná samota a nemožnost si prostě „pokecat“ s kolegy trochu zajídá. A ne všichni to snesou.
Svůj životní styl si musí najít každý sám. Každý by měl vědět, co právě jemu vyhovuje. A práce z domova nemusí být ideální pro každého.