Výrobky

Jaký je rozdíl mezi černou a modrou solární plachtou

Rozdíl mezi těmito dvěma plachtami je rozhodně znát . Čím tmavší odstín, tím více slunce. Na tomto principu pracují dokonce i solární kolektory. Černá barva bude tím pádem silnějším absorbérem a to i v tomto případě. Jedná se až o 30% rozdíl.
Černá solární plachta, která bude položena na hladinu, bude prostě a jednoduše ohřívat vodu ve vašem bazénu mnohem efektivněji. Má ale také svůj háček. Snižuje se tím její životnost. Ve srovnání s fólií, která je modrá, až o 20%. Je to způsobeno vyšším teplotním namáháním. Ve finále máte tedy k dispozici vyšší a rychlejší výkon, ale po mnohem kratší dobu. Co se týká izolace, není mezi černou a modrou fólií podstatně žádný rozdíl.
vlnky na hladině
Plachta samozřejmě zakrývá povrch vody v bazénu tehdy, pokud jej nepoužíváte. Při koupání je potřeba, aby byla z celé plochy odstraněna a umístěna nejlépe mimo zdroj slunečního záření. Není být vystavena slunci mimo vodní hladinu proto, že bublinky nejsou vodou ochlazovány a mohlo by dojít k jejich popraskání.
Výrobky tohoto typu slouží jako ochrana před nečistotami a pro ohřev vody. Nejedná se o bezpečnostní fólie, jak si někteří myslí. Materiál má velmi omezenou nosnost. Nesmí se na něj stoupat a to ani na suchu a ani ve vodě.
Málokdo ví, že plachty jsou velmi citlivé a to na působení bazénové chemie. Bylo by tedy dobré, kdybyste je zbytečně nevystavovali těmto přípravkům a to ani chlóru. Před aplikací plachtu vždy stáhněte z hladiny a použijte ji až v době, kdy přípravek již nebude účinkovat.
Před zazimováním myslete na to, že byste plachtu měli uskladnit v čistém, suchém a hlavně bezprašném prostoru. Myslete i na to, že plachta nesmí zmrznout.
bazén před vilou
Výrobek byste měli chránit před dětmi. Dbejte na to, aby si s ním nehrály nebo nemačkaly bublinky. Mohly by je poškodit. Buďte také opatrní při manipulaci na přímém slunci. Děti se rády do fólií zabalují, a pokud by se zabalily do této fólie, mohlo by dojít k úžehu nebo úpalu.