Služby

Jedna z moderních metod investování

Další investiční možností, nejen pro zkušené investory, ale i pro začátečníky je obchodování CFD. Naše společnost CFD broker se zabývá touto poměrně novou a mladou investiční metodou a vydobyla si svým přístupem k zákazníkům a partnerům, nepřehlédnutelnou pozici na trhu. Metodou, označovanou v investičním světě, jako CFD, se označují takzvané Contract For Dfference, které jsou specifické, určitým druhem obchodování. Jedná se o základní druh derivátového obchodu (derivátový obchod, velmi zjednodušeně řečeno, je obchod s fyzickými komoditami, měnami, cennými papíry a z nich odvozené úrokové míry. Proti běžným obchodním transakcím, mají odkladný účinek vypořádání. Oběma stranami, je stanovena a schválená lhůta narovnání, odsouhlasen oběma stranami, je samozřejmě i druh obchodované komodity, mezi základní druhy tohoto obchodování, patří například opce).

investice

Jak je již zřejmé, obchodování tímto způsobem přináší řadu výhod. Některé aspekty CFD jsou velmi podobné, například obchodu s akciemi, záleží na investorovi, jakou cenu spekuluje a podle toho vybírá i dobu dohodnutého obchodování. Úplně obecně lze říct, že strana, která derivát dává na trh, obdrží platbu, popřípadě ji odešle druhé straně. Zde vzniká cenový rozdíl neboli zisk. Rozdíl ceny je výsledkem současné a budoucí ceny aktiva (tzv. podkladové aktivum). Tedy v době nákupu je cena jiná, než v době prodeje a rozdíl této ceny, je CFD.

Výhody obchodování s CFD

– Mezi velké výhody CFD, je to, že obchodovat lze prakticky se všemi komoditami, komodity, akcie, dluhopisy a další.

-Široké možnosti obchodování mimo burzy tzv. OTC trhy (Over the Counter Market) a můžete využít pomoci naší firmy, jako zprostředkovatelem, popř. obchodním brokerem.

výnosy

-Vysoká likvidita CFD

výhodou je i možná short pozice, neboli spekulace na nižší cenu aktiva, což přinese nižší náklady na CFD. Současně je investor plně zajištěný

-CFD se dají obchodovat tzv. na páku, což mělo výhodu, že i vyšší zajištění, není nutné krýt značně vysokou částkou, ovšem tyto obchody jsou novým nařízením omezeny, co do výše obchodování

-Veškeré CFD obchody mohou být -kontrakty lze držet po neomezenou dobu a CFD je obchodování na základě, neboli s marží a není nutný velký online a z tohoto důvodu lze obchodovat z pohodlí domova a předem lze nastavit výši maximální ztráty (tzv. trhy býčí a medvědí)

vklad, pro otevření pozice s kontrakty.

-CFD může také vhodně doplnit vaše portfolio, dovolují obchodovat s poklesem ceny nástroje a mohu vyvažovat ztráty v portfoliu, tzv. Hedging.

Samozřejmě, jako u jakékoliv jiného investování, hrozí rizika, ale jejich omezení na nejnižší možnou míru, je úkolem našeho kolektivu profesionálů. Samozřejmě jsou zde i vyšší vlivy, které nemůžeme naší profesionalitou a zkušenostmi ovlivnit, ale v tomto je nepředvídatelný i každý všední den v životě. Budeme se těšit na vzájemně přínosnou spolupráci a více informací naleznete zde v odkazu na naše webové stránky. Jakékoliv dotazy směřujte taktéž tam.