Hobby

Ruční práce jako hobby, které vydělává!

Také jste slyšeli, že jsou dnes ruční práce zase aktuální? Spousta lidí prodává své výtvory na internetu nebo ve specializovaných prodejnách a zákazníci mají o toto zboží velký zájem! Může to být právě proto, že jsme neustále zahlcováni sériově vyráběnými produkty a chybí nám originalita a hodnota práce, která je na výsledném produktu vidět. Chcete se do toho také pustit?
Nejprve je třeba zvolit správnou techniku, která bude dělaná právě pro vás.

ruční práce

Techniky ručních prací
· Vyšívání – pokud jste detailista a minimalista a nevadí vám u práce strávit více času, pak je to pro vás to pravé. Vyšívat se dá na všechny různé materiály, dokonce i na oblečení, což je aktuálně znovu v módě. Vyšívat můžete i obrazy. Existují počítačové programy, které převedou vaší fotografii na předlohu pro vyšívání a vy tak můžete vyšívat na zakázku! Prakticky vám stačí jen vhodná jehla, nitky/bavlnky a látka na kterou budete vyšívat (oblečení, kanava, panama, apod.).

· Pletení a háčkování – pletené čepice a šály jsou opět v módě! Pokud se nebojíte učit se novým věcem a jste pečliví, pak je tato technika právě pro vás. Na internetu i v knihách najdete spoustu užitečných návodů jak plést nebo háčkovat. Je však potřeba alespoň rok trénovat a zkoušet nové způsoby pletení než se pustíte do nějaké zakázky nebo prodeje.
vlny

· Decoupage – tato technika je velmi jednoduchá a je vhodná skoro pro každého. Nejspíš jí budete znát pod názvem „ubrousková technika“. Jedná se o to, že různými ústřižky zajímavých ubrousků polepujete hrnečky, misky, keramické květináče, nebo třeba i jen papír a vytvoříte tak zajímavý obraz.

· Patchwork – jedná se o metodu sešívání ústřižků různě barevných látek tak, aby vytvářeli jakýsi ornament nebo obrazec. Používají se pak ozdobné stehy a ústřižky z různých materiálů, různých barev i vzorů. Výsledný produkt se pak nazývá „quilt“ a může sloužit jako deka, povlečení na polštář, oblečení nebo třeba i batoh.

Samozřejmě existuje spousty dalších technik ručních prací. Záleží na tom, co vás zaujme a co vám nejlépe půjde.

Ruční práce pouze jako hobby
Pokud si ručními pracemi nechcete vydělávat a chcete si pouze udělat radost nebo něco ušít pro vaše blízké tak určitě vzhůru do toho! Pokud tedy nevíte co s časem a doma se nudíte je to skvělé hobby právě pro vás, protože skutečně zabere mnoho času. Pokud se nudíte a ruční práce vám nejdou, zkuste i jiná hobby .

šicí pomůcky

Kde sehnat návody a předlohy?
Návody a předlohy k různým technikám ručních prací můžete najít například na internetu, kde je toho opravdu spoustu. Můžete si také koupit knihy nebo příručky, které také najdete v knihovnách. Já osobně jsem si vždy půjčovala časopisy a příručky v knihovnách. Je lepší to vždy vidět před sebou a můžete si to vzít sebou na chatu nebo na zahradu, což často s počítačem moc nejde. Je to určitě praktičtější.
Tak už vám jen popřeji hodně trpělivosti a štěstí s prodejem výtvorů!