Auto moto

Máte nehodu nebo poruchu auta?

V případě nehody či poruchy auta mají čeští motoristé k dispozici linku pomoci řidičům. Číslo linky je 1224. Zapamatujete si ho dobře podle toho, že linka je k dispozici řidičům 12 měsíců v roce po celých 24 hodin denně. Přesto si číslo raději uložte do mobilního telefonu. V případě stresu nebo ve vypjaté situaci byste si na číslo nemuseli vzpomenout. Toto číslo nalezne každý motorista i na zelené kartě, nebo evropských formulářích – Záznam o dopravní nehodě. Linka pomoci řidičům zajišťuje rychlou a spolehlivou pomoc při nehodě nebo poruše vozidla. Denně ji podle statistik využije kolem 300 řidičů.
odtahová služba
Výzkum linky pomoci řidičům ukázal, že dopravní nehoda znamená pro většinu řidičů stres a šok, díky kterému nemusíme adekvátně k situaci reagovat – můžeme být neschopni jakékoli reakce.
Pojišťovny se proto rozhodly nabídnout řidičům službu, která jim pomůže kritickou situaci překonat. Linka 1224 funguje po celém území České republiky pro všechny bez ohledu na to, u jaké pojišťovny mají vozidlo pojištěno.
autonehoda
Linka vám poslouží výhradě k přivolání odtahu nebo jiné asistenční pomoci s nepojízdným nebo havarovaným vozidlem. Neblokujte proto tuto nouzovou linku zbytečnými dotazy, třeba na vyřízení pojistné události nebo na aktuální dopravní informace. Využijte ji pouze v případě, že budete pomocasistenční služby opravdu potřebovat.

Linka funguje, tak, že pokud zavoláte na číslo 1224, operátor vás ihned spojí se smluvní asistenční společností vaší pojišťovny. Pokud si nevybavíte, kde máte vozidlo pojištěno, operátor pojišťovnu vyhledá podle vaší SPZ. Pak už si domluvíte s operátorem, jakou asistenční službu potřebujete.
hořící auto
Vaší povinností bude v případě, že je to možné co nejdříve odstranit překážku, která po nehodě či poruše brání v plynulosti provozu.
Linka řidičů je vám právě v tomto případě k dispozici. Odtahová služba se dostaví po zavolání přibližně do 30 minut.