Móda

Nestárnoucí džíny

Ve své skříni máme každý několik typů moderních a slušivých kalhot, zvaných džíny. Milujeme je, jsou praktické, hodí se na neformální nošení a dají se upravit i jako outfit na pracovní schůzku či slavnostnější okamžik. Mají je rádi muži i ženy, mladí či staří, hubení i tlustí, oblékáme do nich s oblibou své děti.
džíny a polokozačky

Žádný módní výstřelek

Jejich vývoj však předurčoval naprosto jiný směr, než kam se tyto legendární americké kalhoty dostaly dnes.

Přezdívá se jim také Levisky nebo Texasky a obojí souvisí s jejich historií. Když se Němec jménem Levi Strauss přestěhoval do Ameriky, byla v plném proudu zlatá horečka. Dělníci, kteří tvrdě pracovali, však měli stále problémy s pracovním oblečením. Neustále se trhalo, látka nic nevydržela. Prostý nápad, který spasil celý svět, přišel právě od Leviho, ten z bavlněného pláta, z něhož se vyráběly stany, ušil první pracovní kalhoty pro zlatokopy a měly obrovský úspěch. Byly pevné a pohodlné. V roce 1873 pak byly patentovány a od té doby se dodnes vyrábějí jakožto legendární Levisky.
v džínách na venkově

Legenda, která nestárne

Džíny tedy stejně, jako spousta jiných věcí, vznikly náhodou. Dříve se prodávaly kus za jeden dolar a dnes se ceny nejznámějších značek šplhají k desetitisícovým částkám. Nicméně, dnes jde o módu a ne o práci, jak tomu bylo v minulosti, proto se není čemu divit.

Džíny sice nosíme do práce, ale chceme v nich vypadat dobře. Rádi si je oblékáme ve volném čase, na nákupy. Když se k nim doladí slušivá košile, mohou působit také elegantně. Vždy však, pokud nám dobře padnou, vypadají prostě dokonale.
otec a syn v džínách

V posledních letech frčí takzvané „slim jeans“, tedy úzké nohavice, v letních měsících vypadá velmi hezky sedmi osminová délka nohavic s odhalenými kotníky. Vyšoupané či děravé džíny už tady také několikrát byly, vrací se třásně i takzvané plísňáče nebo zahnuté nohavice. Džínové kraťasy snad také nikdy nevyjdou z módy a v kozačkách jsou nohy oblečené do přiléhavých džínsů prostě neskutečně sexy. S teniskami či balerínami i sandály vypadají rovněž skvostně.

S kvalitními džíny nelze šlápnout vedle, a proto se vyplatí mít vždy nějaký hezký designový kousek ve svém šatníku.