Služby

Psychologické poradenství a psychologická terapie

Není tomu ještě tak dávno, kdy každý, kdo využíval služeb psychologa, byl považován za blázna. A stejně tak není zcela pryč doba, kdy jsme si bláhově mysleli, že své problémy je třeba držet tak trochu pod pokličkou a sami se s nimi vyrovnat nebo je potlačit. Dnes už víme, že to jak se cítíme uvnitř, má neblahý vliv na naši fyzickou schránku. Víme, že psychická pohoda je stejně důležitá, ne-li důležitější, jako naše fyzické zdraví a kondice. Samozřejmě problémy a bolístky máme všichni. Každý den, každou minutu. Když se však ocitáme na pokraji našich sil, je nejvyšší čas vyhledat odborníka na slovo vzatého z řad psychologů a psychoterapeutů.
zlomené srdce

Kdy si stačí jen popovídat

Leží-li nám v hlavě již delší dobu nějaké dilema, nevíme-li si rady s určitou situací nebo „jen“ potřebujeme poradit, jaké zaměstnání je pro nás vhodné, pak nejlepším posluchačem a pomocníkem v jednom je právě psychologická poradna. Zkušený psycholog – poradce nás je schopen prostřednictvím vhodně zvolených otázek a poznámek navést k nejlepšímu řešení pro naši situaci. Většina z nás se často mylně domnívá, že psycholog za nás vyřeší všechny naše problémy. Jenže tak to opravdu nefunguje. My sami se musíme dopátrat, co je pro nás vhodné, jak svou životní situaci řešit a jak se svým životem dál nakládat. Psychologické poradenství nemusí trvat desítky sezení. Mnohdy přijdeme na správné řešení již při prvním setkání.
ruce na hlavě

Terapie jako lék

Každému z nás alespoň jednou v životě nastane chvíle, kdy nestačí si jen povídat. Potřebujeme opravdovou pomoc ze strany odborníka. Pokud dlouhodobě cítíme, že jaksi postrádáme smysl života, jsme osamělí, smutní nebo dokonce ztrácíme zájem o běžné denní povinnosti a je nám zcela jedno, kdy a jestli vůbec se naše děti najedli a kdy půjdou spát, pak je třeba vyhledat pomoc prostřednictvím terapie. Ta je vhodná i v případech, kdy opakovaně děláme stejné chyby v partnerských vztazích, kdy si neseme z minulosti nějaké břímě, s nímž nejsme schopni se sami vyrovnat.
silueta v kruzích
Nízké sebehodnocení je také důvod k podstoupení léčby formou terapie. Vážnější problémy jakými jsou bezesporu i závislosti, lze řešit kombinací terapie a vhodné medikace, kterou však nepředepisují psychologové. To už je záležitostí psychiatrů.