Auto moto

S tažným zařízením je převoz věcí hračka

Pokud máte na svém osobním vozidle tažné zařízení, tak máte o starost méně kdykoli potřebujete něco velkého a objemného převézt z místa na místo. A pokud máte k tažnému zařízení k dispozici i držák na kola na tažné zařízení, tak si jistě můžete blahopřát, protože takto snadno kamkoli převezete i své bicykly, ať už míříte na libovolné místo.

jízda na sněhu

V létě můžete vyrazit za aktivním odpočinkem třeba na hory a přes víkend někam blíže, ale jistě také někam do přírody za čerstvým vzduchem. V dnešní době už většina obcí dbá o to, aby jejich území bylo pro turisty všeho druhu co nejvíce přitažlivé, takže i počet kilometrů kvalitních cyklostezek výrazně roste. Na kole tak můžete vyrazit za poznáním, za relaxací v sedle anebo prostě jen za sportem a vždy budete spokojení a budete mít k dispozici kvalitní, dobře sjízdný terén, a to, ať už budete na horách anebo v nížině. Ovšem ti, kteří si troufají vyrazit se svým horským kolem i mimo udržované cyklostezky, nemusí podobnou otázku řešit vůbec.

provoz na dálnici

Vlastně to jediné, čím se v takovém případě budete zabývat, je, jak dostat své bicykly na místo, kde zanecháte automobil a odkud vyrazíte již po dvou kolech. A k tomu vám nejlépe poslouží právě zmíněný držák na kola. Ovšem pokud nyní váháte před jeho nákupem, zda si pořídit ten na střechu anebo ten na tažné zařízení, zvolte jednoznačně druhou variantu. Umístit bicykly do držáku na kola na tažné zařízení je nepoměrně snadnější, než to samé provést s držákem na střeše.

rezavý přívěs

Je velký rozdíl mezi tím, do jaké výšky musíte kola zvednout a jakou sílu přitom musíte vynaložit. Zatímco na střechu to zvládnou zpravidla jen silní muži, do výše tažného zařízení hravě bicykl vyzvednou jak senioři, tak starší děti. Nemluvě o tom, že cestovat s bicykly za zády a nikoli nad hlavou je zároveň mnohem bezpečnější. Nicméně je na každém z nás, aby si vybral, co mu více vyhovuje.