Zábava

Varianty Laser game


Laserové hry (laser game) se provozují buď ve venkovním prostředí, nebo v uzavřených vnitřních prostorách, tzv. arénách. Na rozdíl od paintballu se popularita těchto her šíří především díky speciálním arénám. Uvnitř upravených místností nebo hal se instalují různá světla, překážky, patrové zóny, kouřové clony a efekty, hru navíc provází působivá hudba, což vytváří prožitek velmi emotivní a nezapomenutelný.

DSC_0199

Boj o krále
Každý tým si ze svého středu zvolí někoho, kdo bude představovat tzv. VIP osobu – krále. Cílem je za každou cenu hájit právě tohoto člověka, pokud možno jej před soupeřem ukrýt. Komu se podaří jako prvnímu zasáhnout krále, vítězí.

Hra o vlajku
Hrají proti sobě dva týmy a každý z nich si na své základně umístí vlajku. Cílem hry je zmocnit se právě soupeřova praporu. Hra je obdobou dětských táborových her o poklad, resp. o dobývání vlajky.

Dobytí základny
Nejrozšířenější variantou lasergame je právě tato. Jde o dobytí kóty, nějakého území, což je obdobou klasických válečných operací o dobývání nepřátelského území. Vítězí pochopitelně ten tým, kterému se podaří jako prvnímu obsadit cizí základnu.

Neviditelný soupeř
Při této poměrně obtížné, ale velmi oblíbené hře, mají hráči vypnuty světelné senzory na vestách a tím pádem je velice těžké v potemnělém prostředí soupeře zasáhnout.

Juggernaut
V překladu to znamená něco jako obří síla, cosi kolosálního, co se na protivníka řítí. Hry se zúčastní všichni hráči jako jeden tým a bojují proti jednomu jedinému soupeři – jeden z hráčů si zvolí být juggernautem. Jeden zkrátka bojuje proti přesile ostatních. Jakmile jej někdo trefí, stává se on sám juggernautem a hra pokračuje v tomto duchu dál a dál, dokud všem nedojdou síly.

Vyřazovačka
Cílem hry je střílet na vše, co se hýbe. Každý má omezený počet životů, např. 5. Jakmile dotyčný životy ztratí, ve hře končí.

DSC_0204

Nadřazená osoba
Určí se v týmu jeden hráč jako nadřazený a každý zásah právě do něho znamená pro protihráče více bodů. Nadřazený hráč je takto označen pouze určitou dobu a pak se tato pozice přidělí jinému hráči a hra pokračuje pořád dokola, až se vyčerpají všichni v pozicích nadřazené osoby. Na závěr se pak sečtou body a určí vítěz.

Herní role
Každý hráč má přidělenou jinou roli ve hře a má také k dispozici odlišnou zbraň. Velmi oblíbený typ hry, zejména pro velké skupiny.