Výrobky

Využití pasty na zuby v domácnosti

Pasta na zuby je pomocník v několika případech v domácnosti. Vybělí zašlé boty, posílí nehty na rukou, vyleští baterie v koupelně a v kuchyni, zmírní svědění po štípancích, odstraní kdejaké skvrny, vyčistí světla u aut nebo třeba zabrání zamlžování skel v koupelně a pomůže zahojit puchýře. Používejte pastu klasickou bílou ne gelovou nebo s barevnými proužky.

pasta

Vyčistí láhev i termosku
Vnitřky lahví i termosek bývají i po umytí nepříjemně cítit a jsou na dně i usazeniny. Zubní pasta vnitřek vyčistí a zároveň vydesinfikuje. Naneste na kartáček, vydrhněte a důkladně vypláchněte.

Odstraní pupínky
Dobrý pomocník na odstranění pupínků je právě zubní pasta. Vysuší pupínky a absorbuje přebytečný maz z pleti. Nejlépe uděláte, když večer nanesete na místa s pupínkem, necháte přes noc působit a ráno opláchnete vodou.

zubní kartáček

Odstraňovač pastelek
Běžný problém v každé domácnosti s dětmi, kdy si místo na papír občas ke kreslení vyberou i stěnu. Na kartáček vymáčknete trochu pasty, jemnými krouživými pohyby vyčistíte všechny malůvky pastelkami. Nakonec setřete vlhkým hadříkem.

Zápach z rukou
Připravujete Váš oblíbený pokrm, kde je zapotřebí ryba, česnek a cibule. Jenže ten nepříjemný zápach z rukou ne, a ne dostat dolů. Pasta je účinnější než mýdlo, jednoduše si s ní ruce umyjete a opláchnete.

Zašlé šperky
Šperky ze stříbra vydrbete pastou nanesenou na kartáček. Dostanete se tak i do špatně přístupných míst. Necháte přes noc působit a ráno důkladně opláchnete. Pastou se krásně rozzáří i diamanty. Pozor na perly na ně pastu nepoužívejte, mohly by ztratit svůj lesk a působily by zašle.

pastelky

Čistič žehličky
Připáleniny na žehličce jsou normální, stává se to každému. Ještě za tepla je odstraňte špachtlí a nechte žehličku zchladnout. Hrubším hadříkem pak naneste pastu a krouživými pohyby plochu žehličky vyleštíte. Poté spláchnete vodou.