Auto moto

Zpátky za volant

Řízení automobilu připadá někomu jako naprostá samozřejmost. Spousta lidí se řízením živí, nebo se díky němu dopravují například do zaměstnání, na nákupy či na výlety a dovolenou. Ne každý je však v řízení zběhlý, nebo jej vůbec ovládá. Získání řidičského průkazu totiž neznamená, že jsme automaticky schopnými řidiči. Spousta mladých lidí získá jako dárek ke svým osmnáctým narozeninám kurz v autoškole a obdrží po jejím úspěšném absolvování řidičské oprávnění. Na auto však každý rodič nemá a z čerstvého řidiče se okamžitě stává neřidič. Než si mladý člověk našetří na své první auto, nebo než se dostane do pracovního procesu, aby si na něj alespoň půjčil, často pozbývá nabytých dovedností, nebo alespoň jistoty za volantem. Někomu stačí sednout do auta a vše je zpět bez jakýchkoliv problémů, u někoho tomu tak však není a mohou se přidat obavy, stres, nervozita a ve výsledku odmítání řízení. Podobné stavy často nastupují po nepříjemné zkušenosti s řízením, například po autonehodě.
žena v BMW
Řešením těchto problémů mohou být kondiční jízdy v autoškole. I když to může pro někoho vyznívat úsměvně, jsou opravdu účelné a mnohdy efektivní. Zájemců o tuto službu je stále dost a nemusí se jednat pouze o jmenované příklady. Často se na autoškolu obracejí s žádostí o kondiční jízdy ženy, které se pasivně vozily autem s manželem, když však přišly děti, najednou je potřeba je někam odvézt, nebo přivézt a manžel není vždy k dispozici. Kondiční jízdy vyhledávají také lidé, kteří získali zaměstnání, v němž se budou muset často pohybovat za volantem a nejsou si jisti, zda to zvládnou. Mohou být i zkušení, ale ujištění, nebo získání větší suverenity pod dohledem odborníka, neuškodí.
řízení na dálnici
Autoškoly nabízejí kondiční jízdy pro úplné neřidiče, kteří však již řidičský průkaz vlastní a to například na parkovišti, kde se učí rozjíždět a zastavovat. Dle schopností daného člověka se pak vyráží do terénu, někdy v mírném, někdy ve větším provozu. Lze udělat i cvičné jízdy šité na míru tak, že si vyzkoušíte svou plánovanou jízdu, například na nákup, do školy či k lékaři.
Cílem je získání jistoty v řízení, odbourání stresu s obav a oprášení zásad bezpečné jízdy, tedy i osvěžení dopravních předpisů.
Jedna kondiční jízda vychází zhruba okolo 250 Korun a to není, s ohledem na bezpečnost vlastní i ostatních, zase taková investice.